Varenr. FS1183
Arc’teryx SV Jacket
Jakken rustning for ekstreme fjellforhold, spesielt designet for klatring og alpint.
Det mest slitesterke og vanntette skallet er oppbygget med GORE-TEX ® Pro Shell, den prisbelønte Alpha SV jakken har den beste hetten, den skydder for vær og vind. Og du får også fint plass til hjelm Storm Hood ™. Store og gode brystlommer, lett håndterlige Vanntette ® pit glidelåser for enkel ventilasjon, og massevis av andre alpint/klatre fokuserte funksjoner. Valgt av American Alpine Guides Association, som best i klassen.
Alpha SV er Arc`Teryx sitt flaggskip på klesfronten, nå i nye GoreTex Proshell
Dette er den ultimate ''alt-i-ett'' jakken. Snittet i jakken gjør at den ikke bulker seg opp i fronten, dermed har du fullt oversyn over føttene dine og utstyret ditt som henger i klatreselen. To napoleonslommer på brystet og en liten på ermet, gir plass for votter og andre småting, uten å hindre oversyn. Hetten er romslig og går lett utenpå både hode og klatrehjelm. Samtidig er den skåret for å gi deg godt utsyn.
Mer om PRO SHELL:
En ny generasjon Gore-Tex er her og har altså fått navnet Pro Shell. Forskjellen fra den tidligere XCR-kvaliteten er at innsiden av materialet nå består av vevet nylon der det før var en strikket polyester. Nylonmaterialet er mer slitesterkt, så dette vil minimere risikoen for at innerforet slites og fliser seg opp. Nylonveven kan i tillegg være tynnere og mer åpen, noe som gjør at plagget blir mykere og mer behagelig og vekten lavere.
Tekniske funksjoner
Vanntett
Snøsperre
Vindtett
Pustende
Svært slitesterkt
Konstruksjon
DWR finish (Durable Water Repellent) gjør at vannet perler seg og renner av jakken.
GORE-TEX ® tre-lags konstruksjon
Micro-søm (1,6 mm) reduserer bulker og vekt
Tiny GORE ® søm tape (13 mm)
Fullt søm-forseglet for vanntetthet
Design
Sjenerøs snitt for enkel lagdeling
Anatomisk formet for passform og komfort
Kjønnsspesifikke mønstre
Leddet for ubegrenset mobilitet
Bevegelsessnitt på albuer
Hood Configuration
Hjelm-kompatibel Storm Hood ™
Laminert brem
Hanske-vennlig hette, når den skal justeres
Jakkekrage
Laminert hakebeskytter
Lommer
Ermelomme med vanntette ™ zip (glidelåser)
To høye, crossover lommer med laminerte glidelåser
To laminerte innerlommer
Merk:Arc’teryx Vanntette ™ glidelåser er svært vannavvisende, men ikke vanntett. De anbefaler ikke å holde elementer i lommer som kan bli skadet av fukt.
Justerbar elastisk midje snøring