





Buksen Sentinel AR er designet for frikjøring i storfjellet, og er vanntett, pustende og slitesterk. Frikjørere trenger egenskaper som takler påkjenningene både ved kjøring i anlegg og utforskning av terrenget utenfor løypene, for eksempel doble sideglidelåser med full åpning for rask ventilasjon.
Stoffet N70p GORE-TEX 3L med tynt softshell gir varme og beskyttelse mot vind og vær. Materialets børstede innside gir lett isolasjon og føles som flanell. Slitesterke PowderCuffs™ av 100D Cordura® holder snøen ute og tilpasser seg snowboardets highbacks, mens Keprotec™-stykker i anklene hindrer friksjon og kutt fra skikanter.
Integrerte Slide’n Loc™-fester kan festes i kompatible jakker for å danne et helhetlig klessystem som beveger seg med kroppen og bidrar til å holde snøen ute.
- Vanntett
- Pustende
- Lett isolert
- Holdbar
- Impregnering med DWR-finish (Durable Water Repellent) hjelper vanndråper bort fra tekstiloverflaten
- Mikrosømnøyaktighet (1,6 mm) reduserer volum og vekt
- Tapede sømmer for økt vanntetthet
- Konstruksjon i trelags GORE-TEX®
- Kvinnetilpasset design og passform
- Doble sideglidelåser kan åpnes for ventilasjon
- Redusert omkrets rundt beina
- Formsydde knær og sete
- Skritt med kilestykker
- WaterTight™ utvendige glidelåser
- Gylf med trykknapplukning foran
- Lavt liv
- Beltestropper
- Avtakbart midjebelte
- Hoftelomme med glidelås
- To lårlommer med WaterTight™-glidelåser
- Skjult Recco®-refleks
- Ultraholdbare PowderCuffs™ av 100D Cordura® sitter på utsiden av støvlene og hjelper til med å holde snøen ute
- Keprotec™-fester kopler buksen sammen med kompatible jakker for å skape et helhetlig system
- Materialer: N70p GORE-TEX®-tekstil med 3L tynn lodden softshellskonstruksjon, Keprotec™, Cordura®
- Vekt: 520g
Beste bruksområder
- Frikjøring og alpint
- Snowboard