Fri frakt over 1200,-

100 dagers åpent kjøp og fri retur

Klimakompensert lynrask levering 

  • Herre
  • Dame
  • Utstyr
  • Sko og støvler
  • Barn
  • Sove ute
  • Aktiviteter

NÅ: -25% på alt* utstyr⛺️  Kode: UTSTYR

Fri Flyt Sikker klatring

P109-9111

Fri Flyt Sikker klatring

Produktet er utgått

Produktet er dessverre utgått og er derfor ikke tilgjengelig for kjøp. Har du spørsmål om produktet, er du velkommen til å kontakte vår kundeservice.
  • Fri frakt over 1200,- Fri frakt over 1200,-
  • 100 dagers åpent kjøp og fri retur 100 dagers åpent kjøp og fri retur
  • Lynrask levering Lynrask levering
Produktbeskrivelse

Boka Sikker Klatring av Geir Evensen har i samarbeid med Norsk Klatring og Fri Flyt forlag skrevet den nye definitive veilederen for alle klatrere. Både innendørs og utendørs klatring er dekket i boken som presenterer faremomenter og viktige forholdsregler for alt fra buldring til is- og vinterklatring. Sikkerhet bør være førsteprioritet og øverst på lista til en enhver klatrer, og denne boka bør også stå øverst på ønskelista. 

Klatring er ikke lenger en ekstremtsport for de få, men en aktivitet for folk i alle aldre på både innevegger og utendørsklipper over hele landet. Like fullt er det fortsatt en risikosport, der ulykker og farlige situasjoner oppstår med jevne mellomrom. Gode kunnskaper, ferdigheter og vurderinger gjør klatringen relativt trygg – men det er lettere sagt enn gjort: Både nybegynnere og mer erfarne klatrere kan ha kunnskapshull uten å være klar over det. Og risikovurdering er vanskelig, fordi man ofte mangler et realistisk bilde av hva som kan gå galt og hvorfor.

Sikker klatring er den første boka fullstendig viet til å løse begge disse problemene. Den inneholder lærdom fra over 1000 ulykkeshendelser, og gir deg bedre oversikt over faremomentene ved alt fra inneklatring til fjell- og isklatring. Boka tilbyr blant annet praktiske tips, viktige forholdsregler og nyttig innsikt i mekanismene bak menneskelig svikt. Den passer for alle som er interessert i klatring - uansett erfarings- og ferdighetsnivå.

Forfatter Geir Evensen er utdannet sivilingeniør, men har mesteparten av sitt arbeidsliv jobbet med tekst og bilde som journalist i NRK. Klatreinteressen startet i 1999, og vokste til en lidenskap som han i dag bruker mesteparten av fritiden sin på. Evensen er fast bidragsyter i bladet Klatring, og dette er hans første bokutgivelse.

Beste bruksområder

  • Hverdag og aktiv livsstil
  • Klatring

Bli medlem og få -20% på ditt neste kjøp*!

Få velkomstrabatt, nyheter, tips og råd, bursdagsgave, ordreoversikt, eksklusive tilbud og mer!