Knivsmed Strömeng Samekniv 5'' er kniven som passer for alle, fungerer bra til jakt og fiske og er et nyttig verktøy hjemme eller på hytta. Kniven er designet med fingervern slik at den også passer bra for barn/junior på tur. Bladet er laget i rustfritt stål.
- Fingervern
- Bladlengde: 13cm
- Total lengde: 24cm
- Materiale: Blad med rustfritt stål
NB! Knivsmeden informerer: Bruneringsprosessen vi benytter gir ikke helt svart og plettfri overflate, men enkelte sjatteringer
Tilleggsinformasjon
Produsentens varekode | KS5F |
---|---|
stylename | Samekniv m/fingervern |
Farge | Brun |
Varemerke | Knivsmed Strømeng |
Beste bruksområder | Tur og friluftsliv |
-
Hmmmmm.
-
På denne er knivbladet satt skjevt inn, for dårlig. Hele produktet irriterer meg.
- Rangering
-
Lite forseggjort slire
-
Lite forseggjort slire
- Rangering
-
>>Klassikeren
-
Samekniv er noe alle turmennesker burde ha
- Rangering
-
Bra butikk
-
Kjapp leveranse og bra pris
- Rangering
Knivsmed Strømeng
Strømeng-familien startet smedvirksomheten i Karasjok på slutten av 1700- tallet. Smedene produserte det meste for befolkningen som den gang i hovedsak var reindriftssamer, jegere og veidemenn. I smia ble det laget alskens utstyr for jakt, fiske, fangst og jordbruk. Det ble også produsert stålmeier til sleder og pulker. I dag er de størst på kniver og har videreført tradisjonene om den tradisjonelle samekniven.